فارغ التحصیلان رشته معماری داخلی صاحب پرونده اشتغال می شوند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: روند صدور پرونده اشتغال فارغ التحصیلان رشته معماری داخلی تسریع می شود.

فرج اله رجبی در دیدار با دبیرانجمن علمی و دانشجویی طراحی و معماری داخلی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،با بیان اینکه  طراحی داخلی فقط مربوط به ظاهر داخل ساختمان نیست بلکه نقش اصلی در عملکرد را نیز بازی می کند افزود: حتی بزرگترین خانه و بنا هم  اگر طرح داخلی مناسب و بدون درنظر گرفتن فاکتور های عوامل انسانی  نداشته باشند باز هم کسل کننده هستند.
وی اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش را امری  انکار ناپذیر دانست و گفت: معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند.
رئیس سازمان نطام مهندسی کشور افزود: معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد به همین دلیل است که می توان میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد.
وی در ادامه این دیدار که در حاشیه ملاقات های عمومی با شهروندان شیرازی  انجام گرفت افزود:باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد.
رجبی توجه به شرایط فارغ التحصیلان این رشته را یک اهمیت دانست و گفت:ساماندهی صنفی این گروه از فارغ التحصیلان ضمن مرتفع ساختن برخی دغدغه های آنها می تواند نقش بسیار مهمی در افزایش راندمان در صنعت ساختمان را ایفا کند.
خوشحالیم که جایگاه رسمی پیدا کردیم
دبیرانجمن علمی و دانشجویی طراحی و معماری داخلی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از تعریف و تببین جایگاه رسمی برای فارغ التحصیلان این رشته در کشور گفت:چند سالی بود که با نامه نگاری های متعدد بین دستگاه های مختلف نظیر استانداری و شورای شهر نتوانسته بودیم به خواسته خود که به رسمیت شناختن این رشته به عنوان یک رشته مهندسی با کاربردی پراهمیت است برسیم.
بهادرپورفاضلی با بیان اینکه به توصیه برخی دوستان درخواست خود را به آقای رجبی ارائه کردیم افزود:پس از ارائه این درخواست مبنی بر صدور پرونده اشتغال  برای فارغ التحصیلان در رشته معماری داخلی درمقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تنها دوماه طول کشید تا رسما تعریف قانونی از معماری داخلی توسط سازمان نظام مهندسی ارائه شود.
وی با ابراز خوشحالی از وقوع چنین موضوعی گفت: امیدواریم از این پس بتوانیم در کنار معمارها و دیگر دوستان در نظام مهندسی به صنعت ساختمان و رضایت شهروندان در این حوزه کمک کنیم.
گفتنی است در این دیدار مراجعه کنندگان در خصوص چرایی ساخت وساز غیرمجاز درمجاورت منازل، مساعدت درمورد خرید داروهای ویژه، بررسی مشکلات تعدادی از جانبازان، اختصاص یک زمین جهت تاسیس مرکز آموزش ویژه کودکان معلول ذهنی و… درخواست های خود را جهت پیگیری با رجبی مطرح کردند.
برچسب ها
مطالب مرتبط

آدرس و شماره تماس

آدرس: فارس- شيراز- خیابان زند ـ ابتدای خیابان نشاط - پشت هتل پارس - موسسه آموزش عالی حافظ شیراز

کدپستی :7134813964

تلفن :45-32319642(71)98+

شبکه های اجتماعی